Przejście na energię odnawialną: od zobowiązania do działania

Przejście na energię odnawialną: od zobowiązania do działania

10 maja, 2022
10 maja, 2022

Transformacja energetyczna oparta na odnawialnych źródłach energii niesie za sobą wiele korzyści – zapewnia miejsca pracy i wzrost gospodarczy, stanowi podstawę zrównoważonego rozwoju, poprawia stan zdrowia oraz jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na zatrzymanie niekorzystnych zmian klimatu. Powinna ona jednak postępować znacznie szybciej, a obietnice złożone podczas Dialogu Wysokiego Szczebla ONZ w sprawie energii muszą zostać przełożone na konkretne działania. 

Międzynarodowa Agencja Energii Odnawialnej (IRENA) zaprasza wszystkich do przyłączenia się do kampanii #ChooseAction, która ma na celu zachęcić innych do działania na rzecz przyspieszenia transformacji energetycznej.  

Jak możesz wziąć udział w kampanii #ChooseAction?

1. Wydrukuj poniższy obrazek. Możesz również napisać hashtag #ChooseAction na kartce, ekranie, przedmiocie, swojej ręce. . . wszystko zależy od Ciebie! Upewnij się tylko, że jest on widoczny na zdjęciu!

2. Pozuj sam lub razem z kolegami, rodziną i/lub przyjaciółmi.

3. Zrób zdjęcie, na którym trzymasz obrazek..

4. Udaj się na Twittera i nie zapomnij dodać #ChooseAction podczas tweetowania swojego zdjęcia. Powiedz nam, jakie podjąłeś działanie – czy jeździsz samochodem elektrycznym? Używasz lamp solarnych w swoim ogrodzie? instalujesz fotowoltaikę na dachu? Podziel się z nami swoimi aktualnymi działaniami lub planami.© Fundacja Zielona Przyszłość. All rights reserved.