Czy da się zarabiać na fotowoltaice bez własnej działki i dachu?

Czy da się zarabiać na fotowoltaice bez własnej działki i dachu?

9 listopada, 2022
9 listopada, 2022

Brzmi niewiarygodnie, ale to możliwe! Myśląc o fotowoltaice najczęściej mamy w głowie obraz paneli fotowoltaicznych na dachu, a rzadko farmy fotowoltaicznej. Z tego powodu niewiele osób ma świadomość jak dochodowa może być inwestycja w taką farmę. Aby generować z niej dochody wcale nie musisz  być właścicielem działki. Jak to zrobić? Podpowiadamy w artykule.

Wiele firm oferuje taką możliwość

Firmy zajmują się budowaniem ogromnych farm fotowoltaicznych, a następnie dają możliwość wykupienia w niej udziałów. Dzięki temu osoba nieposiadająca własnego gruntu może generować zysk na poziomie co najmniej 15% rocznie. Warto dodać, że farmy zlokalizowane są w różnych częściach Polski. 

Dlaczego inwestycja w farmy jest opłacalna?

 Farma fotowoltaiczna to przede wszystkim gwarancja stałego (a nawet rosnącego) dochodu, niezależnie od panującej sytuacji ekonomicznej lub gospodarczej. Opcja wykupienia udziałów jest dodatkowo opłacalna z tego względu, że sam decydujesz ile jesteś w stanie zainwestować i dopasowujesz kwotę do swojego budżetu. Oczywiście im większy będzie zainwestowany kapitał, tym większe zyski będziesz osiągał. Jest to także opcja bezpieczna i komfortowa jeśli wybierzesz doświadczoną firmę. Po podpisaniu umowy nie jesteś zobowiązany do jakichkolwiek działań – za zarządzanie farmą fotowoltaiczną oraz sprzedaż energii odpowiedzialna jest spółka, z którą nawiązałeś współpracę, a warunki współpracy powinny być jasne i umożliwiające ewentualną sprzedaż udziałów w dowolnym momencie. Inwestycja w farmę również szybko się zwraca, a gdy się zwróci pozostaje tylko czysty zysk. no i przede wszystkim fotowoltaika to inwestycja w przyrodę i środowisko – panele nie generują żadnych szkodliwych substancji i poddawane są recyklingowi. 

Nie zwlekaj i sam pomyśl o zaangażowaniu się w zieloną energię! Skorzystasz na tym nie tylko Ty, ale także nasza planeta.© Fundacja Zielona Przyszłość. All rights reserved.