Firma Uber do 2030 roku będzie korzystała wyłącznie z pojazdów elektrycznych!

Firma Uber do 2030 roku będzie korzystała wyłącznie z pojazdów elektrycznych!

21 października, 2022
21 października, 2022

Celem firmy jest całkowita rezygnacja z pojazdów spalinowych do 2030 roku. Z tego powodu kierowcy bez samochodów elektrycznych nie będą mogli zarejestrować się na platformie. Czy to dobre rozwiązanie?

Jak najbardziej! Ograniczenie szkodliwych emisji to obecnie kluczowa kwestia dla naszego zdrowia i środowiska, a z uwagi na to, że kierowcy będą posiadaczami wyłącznie samochodów elektrycznych, ceny pozostaną bez zmian. 

Wszystkie pojazdy firmy Uber w Amsterdamie będą wymienione na auta elektryczne do 2025 roku. Jest to pierwszy krok w drodze do osiągnięcia celu firmy, jakim jest całkowita elektryfikacja przejazdów na zachodnich rynkach.

Już teraz klienci w Ameryce mogą zamówić swój przejazd za pomocą usługi Comfort Electric, która umożliwia przejazd samochodem elektrycznym.

Uber obecnie ma 25 000 pojazdów elektrycznych, jednak już w przyszłym roku planuje podwoić tę ilość, zmniejszając tym samym zużycie benzyny o 21 milionów litrów.

Aby osiągnąć zero-emisyjność firma Uber przeznaczy na ten cel 800 milionów dolarów, aby pomóc kierowcom przejść na pojazdy elektryczne. © Fundacja Zielona Przyszłość. All rights reserved.